Památky a zajímavosti

Bláznivá komunistická prehliadka Krakova na trabante

Když budete v Krakově, tak musíte navštívit část Nowa Huta – bývalé komunistické město vytvořené za účelem dodávání oceli pro sovětský průmysl. Doporučujeme vám také absolvovat prohlídku této části Krakova a to takzvanou: Crazy Communism Tour na Trabantu.

Díky této prohlídce Krakova se podíváte na život poválečné – komunistické éry v Polsku. Nowa Huta se nachází na severovýchodě Krakova. Dnes je to okres Krakova. V minulosti však bylo toto město odděleno.

Postavené bylo těsně po 2. světové válce, Sověty, aby zásobovalo průmysl ocelí. Nowa Huta byla vytvořena sovětskými architekty a plánovači, kde je při vysokých betonových budovách cítit komunistický Brutalismus.

Krakov Communism Tour

Prohlídka Krakova na Trabantu

Nowa Huta se dnes začala transformovat z brutalismu na modernismus, ale přesto zde budete cítit starou atmosféru. Tuto trasu si projdete na starém autě Trabant. V minulosti byly trabanty v Polsku velmi populární.

Během prohlídky uvidíte, jak bylo město modelované, se stovkami bytů pro pracovníky Ocelárny Nowa Huta. Ve Starém Městě v Krakově můžete vidět většinou místní turistický produkt, ne lidí, kteří tam skutečně žijí. Ale v Nové Hutě máte jedinečnou šanci vidět skutečný život Polska.

Průvodce vás provede různými oblastmi a místy – budete mít možnost navštívit komunistickou restauraci a Milk Bar. Kde se dá koupit oběd za 100 korun.

Komunistická prohlídka Krakova na trabantu

Návštěva ocelárny a degustace vodky

Nejdůležitějším místem prohlídky je návštěva ocelárny Tadeusze Sendzimir – v minulosti to byla Leninova ocelárna. V minulosti v ní pracovalo více než 40 000 lidí.

Tato prohlídka je jako stroj času do minulosti – průvodce vás zavede do jednoho bytu, který se od 60 let nezměnil, kde uvidíte propagandistické plakáty, černobílý staromódní televizor, skleněné skříňky s drobnostmi, žádnou teplou vodu z vodovodu, staré noviny atd. V určitém okamžiku vám budou nabídnuty i kyselé okurky a vodka.

Co zahrnuje Crazy komunistická prohlídka Krakova na trabantu:

  • Soukromá 3-hodinová prohlídka s vyzvednutím
  • Cestování v staromódním autě Trabant
  • Anglicky nebo polsky mluvící místní průvodce z Nowej Huty
  • Návštěva v staromódní restauraci a Milk Bare
  • Prohlídka skutečných komunistických předmětů v bytech Nowa Huta
  • Ochutnávka vodky

Prohlídka Krakova Ocelárna Nowa Huta

KrakowTOP

We are a team of travel lovers passionate about Krakow. We've explored every part of it and learned its history, traditions, and local secrets. We're eager to share our best tips with you. We know hidden gems and local favorites. We're more than writers; we're your personal guides. In our articles, you'll find everything what you need to know about Krakow. KrakowTOP.com team – Your Krakow Experts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button