Památky a zajímavosti

Bláznivá komunistická prehliadka Krakova na trabante

Když budete v Krakově, tak musíte navštívit část Nowa Huta – bývalé komunistické město vytvořené za účelem dodávání oceli pro sovětský průmysl. Doporučujeme vám také absolvovat prohlídku této části Krakova a to takzvanou: Crazy Communism Tour na Trabantu.

Díky této prohlídce Krakova se podíváte na život poválečné – komunistické éry v Polsku. Nowa Huta se nachází na severovýchodě Krakova. Dnes je to okres Krakova. V minulosti však bylo toto město odděleno.

Postavené bylo těsně po 2. světové válce, Sověty, aby zásobovalo průmysl ocelí. Nowa Huta byla vytvořena sovětskými architekty a plánovači, kde je při vysokých betonových budovách cítit komunistický Brutalismus.

Krakov Communism Tour

Prohlídka Krakova na Trabantu

Nowa Huta se dnes začala transformovat z brutalismu na modernismus, ale přesto zde budete cítit starou atmosféru. Tuto trasu si projdete na starém autě Trabant. V minulosti byly trabanty v Polsku velmi populární.

Během prohlídky uvidíte, jak bylo město modelované, se stovkami bytů pro pracovníky Ocelárny Nowa Huta. Ve Starém Městě v Krakově můžete vidět většinou místní turistický produkt, ne lidí, kteří tam skutečně žijí. Ale v Nové Hutě máte jedinečnou šanci vidět skutečný život Polska.

Průvodce vás provede různými oblastmi a místy – budete mít možnost navštívit komunistickou restauraci a Milk Bar. Kde se dá koupit oběd za 100 korun.

Komunistická prohlídka Krakova na trabantu

Návštěva ocelárny a degustace vodky

Nejdůležitějším místem prohlídky je návštěva ocelárny Tadeusze Sendzimir – v minulosti to byla Leninova ocelárna. V minulosti v ní pracovalo více než 40 000 lidí.

Tato prohlídka je jako stroj času do minulosti – průvodce vás zavede do jednoho bytu, který se od 60 let nezměnil, kde uvidíte propagandistické plakáty, černobílý staromódní televizor, skleněné skříňky s drobnostmi, žádnou teplou vodu z vodovodu, staré noviny atd. V určitém okamžiku vám budou nabídnuty i kyselé okurky a vodka.

Co zahrnuje Crazy komunistická prohlídka Krakova na trabantu:

  • Soukromá 3-hodinová prohlídka s vyzvednutím
  • Cestování v staromódním autě Trabant
  • Anglicky nebo polsky mluvící místní průvodce z Nowej Huty
  • Návštěva v staromódní restauraci a Milk Bare
  • Prohlídka skutečných komunistických předmětů v bytech Nowa Huta
  • Ochutnávka vodky

Prohlídka Krakova Ocelárna Nowa Huta

Related Articles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button