Osvětim

Jak se dostat z Krakova do Osvětimi?

Jak se dostat do Osvětimi z KrakovaPotřebujete se dostat z Krakova do Osvětimi? V tomto článku vám poskytneme pár rad, jak tak učinit co nejlevnější a nejefektivnější.

Osvětim je významnou polskou turistickou destinací, známou hlavně díky koncentračnímu táboru Auschwitz I a Auschwitz II které navštěvuje množství turistů.

Osvětim je od Krakova vzdálen přibližně 60 kilometrů. Na této trase je několik možných variant z nichž si můžete vybrat jak se z Krakova do Osvětimi dostat podle vašich preferencí. Můžete jít buď autem, autobusem nebo vlakem.

Způsoby jak se dostat do Osvětimi z Krakova

Cesta autem

  • Cesta vlastním autem trvá také méně než 1 hodinu a odhadované výdaje se mohou pohybovat v ceně 25-42 PLN (6-10 €) záleží od trasy a spotřeby daného auta.
  • BlaBlaCar je cestovatelskou aplikací díky níž se dokážete spojit s řidičem cestujícím právě na místo vámi vyhledávané destinace. Cesta trvá přibližně 1 hodinu a 20 minut a zaplatíte za ni něco okolo 13 PLN (3 €).
  • Cesta taxíkem je dražší a komfortnější variantou. Trvá méně než 1 hodinu a zaplatíte za ni 212-276 PLN (50-65 €). Dostupné jsou různé taxi služby jako například Radio Taxi Wawel, Dwójki Radio Taxi nebo MPT Radio Taxi.

Cesta do Osvětimi austobusem

  • Busfor nabízí pravidelnou linku autobusem trvající 1 hodinu a 25 minut která stojí 15 PLN (3,50 €).
  • Flixbus, který je známý po celé Evropě díky svjoim zvýhodněným cenám oproti konkurenci, nabízí stejnou linku za cenu začínajíci od 4,25 PLN (1 €) v případě zakoupení v dostatečném předstihu. Ceny se šplhají do výšky 17 PLN (4 €). Flixbus rovněž nabízí slevové kupóny v hodnotě 15-20% které jsou často snadno dostupné na internetu.

Cesta vlakem

Polregio nabízí pravidelnou vlakovou linku z Krakova do Osvětimi která trvá v průměru do 2 hodin a lístek si můžete zakoupit za cenu 10 PLN (2,35 €).

Cesta vlakem do Osvětimi

Jak se dostat z Osvětimi do Krakova

Cesta z Osvětimi do Krakova je také možná všemi ze společností za ceny totožné jako při cestě do Osvětimi.

Všechny tyto společnosti nabízejí i mobilní aplikaci ať už na Obchodě Play pro zařízení Android nebo v AppStore pro zařízení Apple.

KrakowTOP

We are a team of travel lovers passionate about Krakow. We've explored every part of it and learned its history, traditions, and local secrets. We're eager to share our best tips with you. We know hidden gems and local favorites. We're more than writers; we're your personal guides. In our articles, you'll find everything what you need to know about Krakow. KrakowTOP.com team – Your Krakow Experts
Back to top button