Osvětim

Jak se dostat z Krakova do Osvětimi?

Jak se dostat do Osvětimi z KrakovaPotřebujete se dostat z Krakova do Osvětimi? V tomto článku vám poskytneme pár rad, jak tak učinit co nejlevnější a nejefektivnější.

Osvětim je významnou polskou turistickou destinací, známou hlavně díky koncentračnímu táboru Auschwitz I a Auschwitz II které navštěvuje množství turistů.

Osvětim je od Krakova vzdálen přibližně 60 kilometrů. Na této trase je několik možných variant z nichž si můžete vybrat jak se z Krakova do Osvětimi dostat podle vašich preferencí. Můžete jít buď autem, autobusem nebo vlakem.

Způsoby jak se dostat do Osvětimi z Krakova

Cesta autem

  • Cesta vlastním autem trvá také méně než 1 hodinu a odhadované výdaje se mohou pohybovat v ceně 25-42 PLN (6-10 €) záleží od trasy a spotřeby daného auta.
  • BlaBlaCar je cestovatelskou aplikací díky níž se dokážete spojit s řidičem cestujícím právě na místo vámi vyhledávané destinace. Cesta trvá přibližně 1 hodinu a 20 minut a zaplatíte za ni něco okolo 13 PLN (3 €).
  • Cesta taxíkem je dražší a komfortnější variantou. Trvá méně než 1 hodinu a zaplatíte za ni 212-276 PLN (50-65 €). Dostupné jsou různé taxi služby jako například Radio Taxi Wawel, Dwójki Radio Taxi nebo MPT Radio Taxi.

Cesta do Osvětimi austobusem

  • Busfor nabízí pravidelnou linku autobusem trvající 1 hodinu a 25 minut která stojí 15 PLN (3,50 €).
  • Flixbus, který je známý po celé Evropě díky svjoim zvýhodněným cenám oproti konkurenci, nabízí stejnou linku za cenu začínajíci od 4,25 PLN (1 €) v případě zakoupení v dostatečném předstihu. Ceny se šplhají do výšky 17 PLN (4 €). Flixbus rovněž nabízí slevové kupóny v hodnotě 15-20% které jsou často snadno dostupné na internetu.

Cesta vlakem

Polregio nabízí pravidelnou vlakovou linku z Krakova do Osvětimi která trvá v průměru do 2 hodin a lístek si můžete zakoupit za cenu 10 PLN (2,35 €).

Cesta vlakem do Osvětimi

Jak se dostat z Osvětimi do Krakova

Cesta z Osvětimi do Krakova je také možná všemi ze společností za ceny totožné jako při cestě do Osvětimi.

Všechny tyto společnosti nabízejí i mobilní aplikaci ať už na Obchodě Play pro zařízení Android nebo v AppStore pro zařízení Apple.

Related Articles

Back to top button