Památky a zajímavosti

Počasí Krakov

V tomto příspěvku se dočtete jaké je počasí v Krakově během celého roku a během jednotlivých ročních období.

Město Krakov má vlhké kontinentální klima. Podnebí v Krakově je ovlivněno jeho polohou v hlubokém vnitrozemí a má výrazné teplotní rozdíly mezi ročními obdobími.

Počasí Krakov

Průměrné teploty v letním období jsou v Krakově:

  • v červnu 16,9 °C
  • v červenci 19 °C
  • v srpnu 18,5 °C

V zimě jsou průměrné teploty nejníže v lednu -2,1 °C, v prosinci -0,9 °C a v únoru -0,6 °C. Průměrná roční teplota v Krakově je 8,7 °C. Průměrná denní teplota je nejvyšší v červenci 24,6 °C a nejnižší v lednu 1,2 °C. Průměrné noční teploty jsou nejvyšší iv červenci 13,4 °C a nejnižší v lednu -5,3 °C.

V létě jsou teploty v Krakově často vyšší než 25 °C a občas dokonce i vyšší než 30 °C. Zatímco v zimě klesá teplota v noci na -5 °C a během velmi chladných nocí může teplota klesnout až na -15 nebo -20 °C.

Nejvyšší teplota byla v Krakově naměřena 30. června 1833, a to 38,4 °C a naopak nejnižší teplota byla v Krakově naměřena 10. února 1929, a to -38,1 °C.

Zima v Krakově

Nejvíce srážek spadne v Krakově v červnu (v průměru 86,4 mm) a v červenci (v průměru 87,9 mm). Nejvíce dní se srážkami má prosinec, a to 17. Přibližně kolem šestnáct dní se srážkami mají listopad, leden a únor.

KrakowTOP

We are a team of travel lovers passionate about Krakow. We've explored every part of it and learned its history, traditions, and local secrets. We're eager to share our best tips with you. We know hidden gems and local favorites. We're more than writers; we're your personal guides. In our articles, you'll find everything what you need to know about Krakow. KrakowTOP.com team – Your Krakow Experts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button