Památky a zajímavosti

Jak se dostat do solného dolu Wieliczka z Krakova

Solný důl Wieliczka je jedna z nejzajímavějších dolů tohoto typu v Polsku. Toto místo je také z celoevropského pohledu zcela unikátní. V tomto článku najdete možnosti, jak se co nejjednodušším způsobem dostat do solného dolu Wieliczka z Krakova.

Autobus do solného dolu z Krakowa

Solný důl Wieliczka a jak se k ní dostat z Krakova

Toto zajímavé muzeum Solný důl Wieliczka se nachází cca 15 km od centra Krakova a dá se k němu dostat několika způsoby buď autobusem, vlakem nebo osobním autem.

1. Cesta autobusem

Pokud se chcete dostat do Wieliczky autobusem tak je to možné. Autobus, který na této trase jezdí má číslo 304 a odchází přímo z centra Krakova do města Wieliczka.

  • Tento autobus odjíždí z autobusové zastávky v centru města zvané – Dworzec Główny Zachód.
  • Autobusy odjíždějí od pondělí do pátku každých 15 minut. V sobotu a neděli však jezdí jen každou půl hodinu.
  • Vystupte na zastávce Wieliczka Kopalnia Soli.
  • Následně musíte projít 500 metrů na ulici Daniłowicza 10, kde se nachází vchod do muzea.

Cena lístku na autobus je 4,60 PLN. Vstupenky do solného dolu Wieliczka je možné zakoupit v prodejních automatech – kde lze platit i v hotovosti nebo kartou.

mapa jako cestovat do solného dolu Wieliczka

2. Cesta vlakem

Pokud se chcete dostat do solných dolů z Krakova vlakem tak je to možné také. Potřebujete si koupit lístek na vlak a to nejlepší na hlavní stanici v Krakově u pokladny nebo v automatu na jízdenky.

  • Lístek na vlak z Krakova si pořiďte do stanice Wieliczka Rynek-Kopalnia.
  • Vlaky do města Wieliczka Rynek-Kopalnia jezdí zhruba každých 30 minut.
  • Toto vlakové spojení je také označeno číslem SKA1.
  • Cesta bude trvat 25 minut.
  • Cena lístku je kolem 4 PLN.
  • Z vlakové zastávky Wieliczka Rynek-Kopalnia jděte asi 600 metrů na ulici 10 Daniłowicza, kde se nachází vchod do muzea.

Cesta vlakem je nejrychlejší, nejlevnější a nejpohodlnější řešení, jak se dostat do solného dolu Wieliczka z Krakova.

Krakov SKA1 vlaková mapa do solného dolu cestování polským vlakem

3. Cesta vypůjčeným autem

Do solných dolů se z Krakova snadno dostanete i autem nebo soukromým transferem. Pokud jde o péči o životní prostředí, doporučujeme například pronájem elektrického auta, které si můžete pronajmout buď na letišti nebo v centru města.

Půjčení vlastního auta vám zajistí pohodlí a zbaví vás čekání na autobus nebo vlak. Další výhodou je to, že elektromobily v Krakově mají privilegium parkování a pohybu po městě kvůli tomu, že nevypouštějí škodlivé CO2 emise a jiné výfukové plyny.

KrakowTOP

We are a team of travel lovers passionate about Krakow. We've explored every part of it and learned its history, traditions, and local secrets. We're eager to share our best tips with you. We know hidden gems and local favorites. We're more than writers; we're your personal guides. In our articles, you'll find everything what you need to know about Krakow. KrakowTOP.com team – Your Krakow Experts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button